Õhk-soojuspumba tööpõhimõte on sama, mis külmikul. Külmutuskapis juhitakse kapi sees olev soojus taga asuvate ribide kaudu ümbritsevasse õhku. Õhksoojuspump pumpab päikeseenergia poolt salvestunud soojust välisõhust ning juhib selle hoonesse. Soojuse transportijaks on madala keemistemperatuuriga külmaaine ehk külmaagens.
Õhksoojuspump koosneb ühest välismoodulist ja ühest või mitmest sisemoodulist. Soojuspumba välismoodul võtab soojusenergiat välisõhust ning transpordib selle hoones asuvasse sisemoodulisse, kus juhitakse ventilaatori abil soojus ruumiõhku.Õhksoojuspumbaga ei ole võimalik kütta radiaatorite vett ega toota sooja tarbevett.
Iga kilovatt-tunni (kWh) elektrikulu juures annab õhk-õhk soojuspump kuni 5,3 kWh soojusenergiat.
Välistemperatuuri langedes langeb ka soojuspumba võimsus. Õhksoojuspumbaga võib aastas säästa küttekulult 30-50% (va soe tarbevesi). Õhk-õhk tüüpi soojuspump sobib suurepäraselt kasutamiseks koos mõne teise küttesüsteemiga (elektriküte, gaasiküte jne).
Maksimaalse kokkuhoiu tagamiseks õhksoojuspumbaga peab juba kasutatav küttesüsteem olema õigesti seadistatud. Väga oluline on hoonesse sooja puhuva sisemooduli asukoht ruumis. Hoone peab soojuse efektiivseks levimiseks olema avatud siseplaneeringuga.
Võrreldes teiste soojuspumpasüsteemidega on õhksoojuspumpa investeerimine suhteliselt odav ning aitab oluliselt küttekulutustelt kokkuhoida. Lisaks aitab õhksoojuspump oluliselt parandada ruumiõhu kvaliteeti.
Soovite õhk-soojuspumpa osta? Oleme alati lahkelt valmis teid abistama ja nõustama. Võtke meiega ühendust e-maili teel info@gelidus.ee või helistage 5221371.